Diğer Etkinlikler

Branş Dersleri

Eğitim programımızda yer alan İngilizce ve Değerler Eğitimi branş derslerimiz dışında, seçmeli branş dersleri olan Jimnastik, Satranç, Drama, Bale, Modern Dans, Müzik, Yoga gibi branş dersleri isteğe bağlı olup, grup sayısı yeterliliği sağlandığında, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Branş derslerimizin temel amacı, çocuklarımızın erken çocukluk dönemindeki psiko-sosyal, psiko-motor, dil ve bilişsel alanlarındaki gelişimlerini sağlamada eğitim programımıza destek olmaktadır.

 

Atölye Çalışmaları

Eğitim programımızda çocuklarımızın yaratıcılık, sorgulama, neden-sonuç ilişkisi kurma ve ince motor becerilerini geliştirmek ve onlarda estetik bakış açısı oluşturmak amacıyla mutfak etkinlikleri, yoğurma maddeleri, ahşap boyama, farklı baskı, kolaj ve resim çalışmaları ile ilgili çok çeşitli atölye çalışmalarına da yer verilmektedir.

 

Rehberlik

Okul öncesi eğitim, çocuklarımızın okul yaşamları, sosyal iletişim becerileri, öğrenme yetileri üzerinde çok önemli bir işleve sahiptir. Gelişim dönemleri içerisinde, en yoğun ve hızlı öğrenme çağının 0-7 yaş arasında gerçekleştiği bilimsel bir gerçektir. Öğrenme becerilerindeki bu en önemli dönemlerinde, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi, okul yaşantısı içerisinde çok önemli işleve sahiptir ve okul-aile-çocuk üçgeni içerisinde yer alır. Çocuğun birey olarak farklılıklarının anlaşılması ve destekleyici rehberlik hizmetlerinin yürütülebilmesinde bu üçgenin en sağlıklı şekilde kurulması çok önemlidir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisimiz, gelişimsel bakış açısıyla, bilimsel gerçeklikleri kanıtlanmış test ve uygulamalardan yararlanarak;

  • Çocuklarımızın okul uyumuna yardım
  • Bireysel farklılıklarının takibi
  • Gelişimsel rehberlik hizmetleri
  • Aile danışmanlığı
  • Önleyici rehberlik hizmetleri

Olmak üzere beş temel alanda hizmet vererek, çocuklarımızın verimli ve bilinçli bir şekilde gelişimlerine yardımcı olur.