Okul Yaşamı

Beslenme

Renkli Vadi Anaokulunda yemekhanemiz çocuklarımızın yaş gruplarına uygun olarak düzenlenmiştir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan anaokulu yemek programımızda menüler öğrencilerimizin beslenme alışkanlıkları, kalori ihtiyaçları, gün içinde yaptıkları fiziksel aktiviteler ve gerekli gıdaların dengeli bir şekilde  alınmasının gerekliliği göz önünde bulundurularak  özel olarak hazırlanmaktadır. Hazırlanan besinlerin numuneleri alınarak, 72 saat uygun koşullarda saklanmaktadır. Yemekleri hazırlayan personelimizin hijyen belgesi bulunmaktadır. Çocuklarımız, yemeklerini öğretmenlerinin gözetiminde yerken, temel ve doğru beslenme alışkanlıklarını da kazanmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca her ay yemek listesi velilerimize sunulmaktadır.

 

Uyku

Okulumuzda 3-4 yaş gruplarında uyku saati bulunmaktadır. Sınıf öğretmenlerimiz tarafından ayrıntılı bilgi verilmektedir.

 

Güvenlik

Okulumuz, özel eğitimli güvenlik personelleri ile korunan Yorum İstanbul Evleri Sitesi Sosyal Tesisi içerisinde yer almaktadır. Giriş ve çıkışlarda her türlü güvenlik önlemleri Site Yönetimi ile yapılan işbirliği ile sağlanmaktadır. Çocuklarımız anne-babaları ve kayıt esnasında oluşturulan Acil Durum Formunda belirtilen kişiler dışında kimseye teslim edilmez.

 

Ulaşım

Renkli Vadi Anaokulu site içerisinde bulunan bir okul olduğundan, yeterli talep oluştuğu takdirde servis hizmeti verilmektedir.

Okulumuza ulaşımda güvenlik ve trafik kurallarına uyum kesin bir standart olarak yer alır. Öğrencilerimiz evlerinin önünden alınarak okul çıkışında yine evlerine bırakılırlar. Servis araçlarımızda; öğrencilerimizin kesinlikle emniyet kemerlerini takmaları sağlanır. Çocuklarımıza servis hostesi eşlik eder. Trafik kurallarına ve hız limitlerine kesinlikle uyulur. Bu doğrultuda profesyonel bir servis şirketi tercih edilir. Gezi etkinliklerinde de kurallar konusunda aynı hassasiyet gösterilir.