Özel Etkinlikler

Bu özel etkinlik günlerini düzenlememizdeki amacımız; çocuklarımıza sorumluluk kazandırma, paylaşma, bir işi takip edebilme ve kendisine ait eşyayı nesneyi koruyabilme becerisinin gelişimine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda bu etkinlikleri gerçekleştirebilmek için çocuklarımız sizlerden yardım isteyeceklerinden anne- baba olarak okul programının içinde yer almanın sizleri de mutlu edeceğini düşünüyoruz.

Ayrıca, Portfolyo Günümüz, Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri Sergimiz ve Yıl Sonu Gösterimiz ile çocuklarımızın eğitim dönemindeki çalışmalarının somut geri dönüşlerini görmede en önemli etkinliklerimizdendir.

 

Oyuncak Günü

Yıl boyunca her hafta Cuma günü çocuklarımız taşınması güç olmayan, hiçbir tehlike unsuru içermeyen oyuncaklarından birini okula getiriyor ve arkadaşları ile paylaşarak oynuyorlar.

 

Kitap Günü

Yıl boyunca her hafta Pazartesi günü çocuklarımız seçtiği bir kitabı okulumuza getiriyor ve arkadaşları ile paylaşarak öğretmenleri ile birlikte okuyorlar.

 

Göster Anlat Günü

Her çarşamba çocuklarımız kendilerine ilginç gelen herhangi bir nesneyi okula getiriyor ve onun her türlü özelliği ile arkadaşlarına tanıtıyorlar.

 

Sayma Günü (Kavram Günü, Renk, Şekil, Sayılar)

Her Perşembe Sayma Günüdür, bununla birlikte ayda bir Perşembe günü de çocuklarımız ile birlikte karar verdiğimiz bir renk üzerine o gün kıyafetlerinde ve etkinliklerinde bu rengi kullanarak renkleri yakından inceliyoruz.