Sosyal Etkinlikler

Gezi-Proje Etkinliklerimiz

Gezi-Proje Etkinliklerimiz, eğitim ve öğretim programımızın temelini oluşturan araştırma sorgulama konularının en önemli öğrenme yaşantılarını oluştururlar. Yıl boyunca konularımızla da bağlantı olarak düzenlenen gezilerin öncesinde çocuklarda merak uyandıracak ön bilgiler verilip, araştırma yapılır. Gezilerde edinilen deneyimler gezi sonrasında yapılan sohbet ve resimlerle pekiştirilir. Böylece çocuklar sosyalleşerek en doğal öğrenme sürecini yaşamış olurlar.

Aktivitelerimizin önemli bir bölümünü oluşturan, genellikle haftada bir gün olan okul dışı gezi-proje etkinliklerimiz, uyguladığımız eğitim programına paralel olarak şekillenir. Sinema, tiyatro, sanat müzeleri, sanat atölyeleri, fabrika, açık hava müzeleri, mesleki rehberlik amacı ile kişi-kurum ziyaretleri, orman, piknik v.s. gibi geziler velilerimize önceden duyurulur. Katılım zorunluluğu yoktur.

 

Özel Gün ve Kutlamalar

Özel gün ve kutlamalar sunulan eğitim ve öğretimin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu kutlamalar kendi kültür ve geleneklerine bağlı, milli ve manevi değerlerini koruyan ve sahip çıkan bireyler yetiştirmeyi amaçlamanın yanı sıra çocukları farklı ülkelerden gelen arkadaş ve kişilerin özel gün ve kutlamalarına saygı duymaya ve değer vermeyi de teşvik etmektedir. Bayramlar ve doğum günleri gibi özel günlerin kutlamaları dışında; renk günü, okulumda 100.günüm, pijama, kostüm, bir üst sınıfa geçiş partileri gibi etkinliklerle de eğlenceli vakitler geçirilir.

 

Aile Katılımı

Aile katılımı, ailelerin kendilerini, çocuklarını ve erken çocukluk programına yarar sağlayacak doğrultuda becerilerini ortaya koyma sürecidir. Diğer bir tanımlamayla ise aile katılımı; anne babaların çocukların gelişim ve eğitimlerine katkıda bulunmaları için organize edilmiş etkinlikler bütünüdür.

Çocuklarımızın mutluluğu ve ailelerle ortak yaşantımızın kolaylığının aktif bir okul-aile işbirliğiyle sağlanacağına inanıyoruz. Çocuklarımızın gelişimine çok yönlü katkıda bulunabilmek, ailelerin okulumuzu ve okul ortamımızdaki eğitim etkinliklerimizi yakından tanıyabilmeleri ve çocukların deneyimlerini paylaşabilmeleri amacı ile “Aile Katılımı Günleri” adı altındaki etkinliklere yer vermekteyiz.

Hikaye okuma, deneylerde görev alma, mesleki tanıtım, enstrüman çalma ve çocuklara mutfak etkinliği yaptırma gibi çok çeşitli günlük faaliyetlerle eğlenceli bir zaman dilimi geçirmek için anne ve babaları okulumuzda ağırlamak bizi çok mutlu eder. Öğretim yaşantısına katılım için çok keyifli bir fırsat olan bu anne baba günleri çocukların heyecanla beklediği günlerdir.